SHARP 5.7inch LM057QB1T073 LCD Panel
Mega Source Elec.Limited
Contact Now
Place of Origin : Japan
Brand Name : SHARP
Certification : RoHS Compliant
Model Number : LM057QB1T073
MOQ : 1 PCS
Price : Pls Contact sales team
Packaging Details : MODULE
Delivery Time : stock
Payment Terms : T/T , Paypal, Western Union Escrow etc.
Supply Ability : 1000
Panel Model : LM057QB1T073
Panel Brand : SHARP
Descrition : STN-LCD ,5.7 inch, 320×240
Panel Type : STN-LCD
Contact Now
Specification for LM057QB1T073:
Panel Model
LM057QB1T073
Panel Brand
SHARP
Descrition
STN-LCD ,5.7 inch, 320×240
Panel Type
STN-LCD
Display Mode
STN, Blue mode (Negative), Transmissive
Active Area
115.17×86.37 mm
Outline
166×109×7.5 mm
Surface
Contrast Ratio
6:1 (Typ.)
Display Colors
Monochrome
Response Time
190/210 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle
40/40/25/40 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D)
Frequency
80Hz
Lamp Type
1S6P WLED Embedded (LED Driver)
Signal Interface
Parallel Data (4-bit) , 12 pins
Input Voltage
5.0V (Typ.)